T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Ankara İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hastanemizde Tıp Bayramının 100. Yıl Programı Numunelilerin Yoğun Katılımıyla Gerçekleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 19/03/2019


Tıp Bayramı kutlama programı 15 Mart 2019 Cuma günü hastanemiz Dr. Münif İslamoğlu Konferans Salonunda Numunelilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Tıp Bayramının 100. Yılı olması sebebiyle vefa temasının işlendiği programda hastanemiz Başhekim V. Uzm. Dr. M. Fettah Arıkan ve Hastanemizin Son Başhekimi ve Bilkent Ankara Şehir Hastanesi Başhekimlerinden Prof. Dr. Ercan Yeni birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından hastanemizin kıdemli hocalarından Op. Dr. Arif Zeki Akat, “1919’dan 2019’a Tıbbiyenin Güncesi” başlıklı bir konferans verdi. Konferansın ardından Her Telden Numune Türk Halk Müziği Topluluğu “Tıp Bayramının 100. Yılında Vefa Konseri”ni gerçekleştirdi.

Başhekim V. Uzm. Dr. M. Fettah Arıkan yaptığı konuşmada duygularını şu sözlerle ifade etti: “Değerli hocalarım ve sağlık çalışanı meslek arkadaşlarıma, sevgi, şefkat, merhamet ve fedakarlıkla ürettikleri tüm sağlık hizmetlerinden dolayı şükranlarımı arz ediyorum ve tıp bayramlarını kutluyor, saygılar sunuyorum.”

Başhekim Prof. Dr. Ercan Yeni yaptığı konuşmada tıp bayramının sadece hekimlerin, sağlık çalışanlarının değil sağlık hizmeti alanların da bayramı olması gerektiğini, onların da bu bayramdan haberdar olarak Tıp Bayramının hep birlikte kutlanması gerektiğini ifade etti.

Genel Cerrahi Kliniği Eğitim Görevlisi Op. Dr. Arif Zeki Akat, “1919’dan 2019’a Tıbbiyenin Güncesi” başlığıyla verdiği konferansta Tıp Bayramının öneminden bahsetti. Akat, “Bugün burada toplanmamıza ve bizlere bayram olarak armağan edilmesine vesile olan tıbbiyelilerin işgale direniş hareketi, Milli Mücadelemizde önemli bir kahramanlık destanı olarak yerini alır. Bunca savaş yıllarına rağmen mesleklerini vatan aşkıyla yapmaya çalışan ve gerektiğinde canını veren tıbbiyelilerin bize armağan ettiği bu 14 Mart Tıp Bayramında onların üstlendiği misyonu devam ettirme gayreti içinde ve 100 yıl önceki ruhla bayramımızı kutluyoruz.” Sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Etkinlikte Her Telden Numune Türk Halk Müziği Topluluğu “Tıp Bayramının 100. Yılında Vefa Konseri” adını verdikleri programlarına başlarken Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılı nedeniyle Çanakkale Türküsü’nü seslendirdiler. Gitarda Dr. Haluk Sayan, Bağlamada Dr. Süleyman Bulut, Ritm Sazlarda Dt. Öztan Yasun, Hemşire Öznur Özkaya, Klavyede Atılım Kaplan, Solist olarak ise Dr. Feyza Gürgen Sevin ve Semih Uluocak’ın yer aldığı Her Telden Numune Türk Halk Müziği Topluluğu Türk Müziğinin değerli eserlerini Tıp Bayramının 100. Yılı anısına seslendirdiler. Hastanemiz Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Gamze Taşkın da konser sırasında sahneye davet edildi ve bağlaması ile müzik topluluğuna eşlik etti. Konserin ardından geleneksel Tıp Bayramı Pastası kesildi ve hatıra fotoğrafları ile program son buldu.

 • tıpbayramı2.jpg
 • tıpbayramı3.jpg
 • tıpbayramı4.jpg
 • tıpbayramı5.jpg
 • tıpbayramı6.jpg
 • tıpbayramı7.jpg
 • tıpbayramı8.jpg
 • tıpbayramı9.jpg
 • tıpbayramı10.jpg
 • tıpbayramı10-1.jpg
 • tıpbayramı11.jpg
 • tıpbayramı12.jpg
 • tıpbayramı13.jpg
 • tıpbayramı14.jpg
 • tıpbayramı15.jpg
 • tıpbayramı16.jpg
 • tıpbayramı17.jpg
 • tıpbayramı18.jpg
 • tıpbayramı19.jpg
 • tıpbayramı20.jpg
 • tıpbayramı21.jpg
 • tıpbayramı23.jpg
 • tıpbayramı24.jpgAnkara Numune/Tıp Bayramı 100. Yıl Programı/Op. Dr. Arif Zeki Akat

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirilen Tıp Bayramı'nın 100. Yılı Programında Eğitim Görevlisi Op. Dr. Arif Zeki Akat'ın konuşması. "...Bunca savaş yıllarına rağmen mesleklerini vatan aşkıyla yapmaya çalışan ve gerektiğinde canını veren tıbbiyelilerin bize armağan ettiği bu 14 Mart Tıp Bayramında onların üstlendiği misyonu devam ettirme gayreti içinde ve 100 yıl önceki ruhla bayramımızı kutluyoruz..."Ankara Numune/Tıp Bayramı 100. Yıl Programı/ Uzm. Dr. M. Fettah Arıkan

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirilen Tıp Bayramı'nın 100. Yılı Programında Başhekim V. Uzm. Dr. M. Fettah Arıkan'ın konuşması. "...Değerli hocalarım ve sağlık çalışanı meslek arkadaşlarıma, sevgi, şefkat, merhamet ve fedakarlıkla ürettikleri tüm sağlık hizmetlerinden dolayı şükranlarımı arz ediyorum ve tıp bayramlarını kutluyor, saygılar sunuyorum...”Ankara Numune/Tıp Bayramı 100. Yıl Programı/Prof. Dr. Ercan YENİ

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirilen Tıp Bayramı'nın 100. Yılı Programında Hastanemizin Son Başhekimi ve Ankara Şehir Hastanesi Başhekimlerinden Prof. Dr. Ercan Yeni'nin konuşması. "...Tıp Bayramı sadece hekimlerin, sağlık çalışanlarının kutladığı değil sağlık hizmeti alanların da kutladığı bir bayramı olmalı..."


Ankara Numune/Tıp Bayramı 100. Yıl Programı/Her Telden Numune Türk Halk Müziği Topluluğu Konseri

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirilen Tıp Bayramı'nın 100. Yılı Programında Her Telden Numune Türk Halk Müziği Topluluğu "Tıp Bayramı'nın 100. Yılında Vefa Konseri" verdi. (Gitarda Dr. Haluk Sayan, Bağlamada Dr. Süleyman Bulut, Bağlamada Müd. Yrd. Gamze Taşkın, Ritm Sazlarda Dt. Öztan Yasun, Hemşire Öznur Özkaya, Klavyede Atılım Kaplan, Solistler Dr. Feyza Gürgen Sevin ve Semih Uluocak)Ankara Numune/Tıp Bayramı'nın 100. Yılında Çanakkale Zaferi'nin 104. Yılı Anısına/Çanakkale Türküsü

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirilen Tıp Bayramı'nın 100. Yılı Programında Her Telden Numune Türk Halk Müziği Topluluğu Çanakkale Zaferi'mizin 104. Yılı anısına Çanakkale Türküsü'nü seslendirdi. (Gitarda Dr. Haluk Sayan, Bağlamada Dr. Süleyman Bulut, Ritm Sazlarda Dt. Öztan Yasun, Hemşire Öznur Özkaya, Klavyede Atılım Kaplan, Solistler Dr. Feyza Gürgen Sevin ve Semih Uluocak)