T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Ankara İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Siteler Hemodiyaliz Ünitesi

Güncelleme Tarihi: 12/06/2018

Siteler Programlı Hemodiyaliz Ünitesi, hastanemiz Siteler Semt Polikliniği bünyesinde 01.04.2007 tarihinde  faaliyete geçmiştir. 35+1 cihaz kapasitesine sahip olan merkezimizde; bir tanesi HCV(+) olmak üzere FRESENİUS 4008 S marka toplam on iki adet hemodiyaliz  cihazı bulunmaktadır. OCAK 2014 tarih itibariyle toplam 30 kalıcı programlı hastamız bulunmaktadır. İl dışından tedavi maksatlı Ankara’ya gelen misafir hastalara da hemodiyaliz hizmeti vermekteyiz. Aylık seans sayımız ortalama 350-430 arası değişmektedir.

Merkezimiz üç kattan oluşmakta olup güvenlik görevlilerimiz, hastalarımızı kapıda karşılayıp hasta seans salonuna kadar kendilerine eşlik etmektedirler. Hasta seans salonu, hasta giyinme odaları, hasta bekleme salonu, hasta tuvaletleri, sekreterlik, konferans salonu, hemşire odası, uzman odası bulunmaktadır. Merkezimizde hasta ve yakınlarının her türlü ihtiyacı düşünülmüştür.

Her hasta yatağı başında LCD televizyonları mevcut olup tercih eden hastalar için kulalık sistemi mevcuttur. Keyifli bir seans geçirmeleri amacıyla merkezi müzik ses sistemimiz de bulunmaktadır. Bekleme salonunda, hasta yakınları için dev ekran LCD televizyon ve rahat kullanımlı koltuklar bulunmaktadır. Hastalarımızın ulaşımları ise Başhekimliğimizce dışarıdan hizmet yoluyla satın alınan diyaliz hasta nakil araçları ile sağlanmaktadır.

Merkezimiz bir Nefroloji Uzmanı Hekim, bir Hemodiyaliz Sertifikalı Pratisyen Hekim, dört Hemodiyaliz Sertifikalı Hemşire, bir Diyetisyen, bir Teknik Eleman, bir Sekreter ve iki Temizlik Personeli ile hizmet vermektedir.

Adres: Demirhendek Caddesi No:42 Siteler/ALTINDAĞ
Tel: 0312 350 32 44