T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Ankara İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Kreş ve Anaokulu

Güncelleme Tarihi: 14/09/2018

Kreş ve Anaokulumuz, 1973-1975 yılları arasında hastanemiz eski başhekimlerinden Dr. Münif İSLAMOĞLU tarafından açılmıştır. Hastanemiz personelinin çocuklarına hizmet vermekte olan Kreş ve Anaokulumuz “Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Açılacak Kreş ve Gündüz Bakımevi Yönetmeliği” esaslarına göre bakım, eğitim ve kalite odaklı çalışmaktadır.

Kreş ve Anaokulumuzda eğitim-öğretim faaliyetleri, tüm çocukların gelişimsel özellikleri göz önüne alınarak Milli Eğitim Bakanlığı’nın okulöncesi eğitim programları doğrultusunda yıllık, aylık ve günlük eğitim planları yapılarak uygulanmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığının müfredatında yer alan özel gün ve haftalar yıllık eğitim planı dahilinde derslerde işlenmekte ve kutlanmaktadır.

Okulumuzda ayrıca düzenli yapılan veli toplantılarında alınan kararlar doğrultusunda; İngilizce, satranç, drama, dans, müzik, resim, seramik ve jimnastik dersleri dışarıdan gelen eğitmenler tarafından sağlanmaktadır.

Ayrıca anaokulumuz bünyesinde bilgisayar ve fen sınıfları oluşturulmuştur. Birçok üniversite ve meslek lisesininçocuk gelişimi bölümünde öğrenim gören öğrencilerkreş ve anaokulumuzda staj yapabilmektedirler.Kurumumuz düzenli aralıklarla Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri tarafından denetlenmektedir.

Sosyal program çerçevesinde okulumuzdaayda 3 gün profesyonel çocuk tiyatrosu grupları tarafından çocukların yaş grubuna ve gelişimine uygun, okulumuz tiyatro salonunda müzikli oyunlar sergilenmektedir.Uygun zamanlarda Ankara’nın muhtelif yerlerine geziler düzenlenmektedir.

Varlığını hastanemizin kurumsal kimliği bünyesinde devam ettiren kreş ve anaokulumuz eğitim, güvenlik,temizlik, beslenmeve bakım gibi birçok konuda Ankara’da seçkin bir konuma sahiptir.

Kurumumuz bünyesinde 1 müdür, 3 çocuk gelişim uzmanı, 1 psikolog, 1 hemşire, 4 memur, 5 öğretmen, 6 bakıcı anne ve 2 mutfak görevlisi çalışmaktadır. Çocuklarımızın tedavi ve sağlık bakımları kurum hemşiresi tarafından takip edilmekte, gelişimsel değerlendirmeleri düzenli aralıklarla çocuk gelişim uzmanları ve psikoloğumuz eşliğinde yapılmakta ve aileler konuyla ilgili olarak bilgilendirilmektedir.

Yemeklerimiz, çocuklarımızın günlük kalori ihtiyaçları karşılanacak şekilde hastanemiz diyetisyenleri tarafından hesaplanarak kendi mutfağımızda hijyenikşartlarda hazırlanıp sunulmaktadır. Okulumuzda çocuklarımızın kış mevsiminde de rahatça oyun oynayabilmeleri için oyuncaklar ve oyun alanlarından oluşan “Kış Bahçesi” oluşturulmuştur.
 Her eğitim-öğretim yılı sonunda velilerimizin ve hastane yönetiminin katılımıyla karne ve diploma etkinlikleri düzenlenmektedir.

Kreş ve Anaokulu aidatı Kurum Personeli (Numune Hastanesi Çalışanları) için 450 TL, Kurum Dışı (Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatı Çalışanları) için 560 TL olarak güncellenmiştir.

Kreş ve Anaokulu Sorumlusu Çocuk Gelişim Uzmanı Meltem ILICA

Adres: Sağlık-1 Sokak, No:38, Kat: 0-1-2, Yenişehir/ Ankara Tel: 435 13 71


  • kreş_ve_anaokulumuz_1.jpg
  • kreş_ve_anaokulumuz_2.jpg
  • kreş_ve_anaokulumuz_3.jpg
  • kreş_ve_anaokulumuz_4.jpg
  • kreş_ve_anaokulumuz_5.jpg
  • kreş_ve_anaokulumuz_6.jpg
  • kreş_ve_anaokulumuz_7.jpg
  • kreş_ve_anaokulumuz_8.jpg
  • kreş_ve_anaokulumuz_9.jpg