T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Ankara İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Gastroenteroloji Kliniği

Güncelleme Tarihi: 07/06/2018

Tarihçe

Gastroenteroloji Kliniği 2001 yılında hizmete girmiştir. O dönemden günümüze kadar kinik şefliğinde bulunanlar; Doç Dr Ülkü Sarıtaş: 2001-2004 Doç. Dr. Emin Altıparmak: 2005-Gastroenteroloji Kliniği; 2 adet Poliklinik, 1 adet Endoskopi Ünitesi ve 1 adet yataklı servis ile hizmet vermektedir.

Klinik Uygulamaları

Yemek Borusu

Mide

İnce ve Kalın Barsak

Karaciğer

Pankreas

Safra Kesesi ve Safra Yolları

(Sindirim sistemine yerleşen poliplerin çıkarılması, sindirim sistemindeki kanama alanlarının ve özafagus varslerinin skleroterapi ve band ligasyonu ile tedavisi, sindirim sistemi darlıklarının balon ve buji ile genişletilmesi) konusunda hizmet verilmektedir. Hastalıklarının tanı ve tedavisi konusunda ayaktan hizmet verilmektedir.

Hepatoloji Polikliniği Kronik hepatitler ve kronik barsak hastalıkların (inflamatuar barsak hastalıkları ve diğerleri) tanı ve tedavisi konusunda hizmet verilmekte, düzenli takipleri yapılmaktadır.

Endoskopi Ünitesi Yemek borusu, mide, barsaklar, safra yolları ve pankreas hastalıklarının endoskopik tanı ve tedavisi

Laboratuvar Ünitelerimiz
Üst endoskopi
Rektoskopi
Sigmoidoskopi
Kolonoskopi
Transabdominal Ultrasonografi
ERCP

Kliniğimizde haftada iki gün hizmet içi eğitim amacıyla en son bilimsel yeniliklere yönelik literatür ve seminer saatleri ve her gün hasta başı teorik ve pratik eğitim verilmektedir. Kliniğimizden her yıl ortalama 5-10 yurt dışı yayın ve bildiri (SCI veya SCI-Expanded dergilerinde), 10-20 civarında yurt içi yayın, yazılı ve sözlü bildiri sunulmaktadır. Ayrıca kliniğimiz akademik personeli çeşitli kongre ve sempozyumlarda oturum başkanlığı ve konuşmacı olarak görev almışlardır.