T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Ankara İl Sağlık Müdürlüğü SBÜ Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Nöroloji Kliniği

Güncelleme Tarihi: 29/06/2018

Klinik Uygulamaları

İnme ( felç ) geçiren hastalara müdahale edilebilir zamanda geldiklerinde intravenöz trombolitik tedavi (damar içine pıhtı eritici ilaç ) tedavisi vererek beyin damarının açılması sağlanmaktadır. Uygun zaman aralığında gelen hastalara gerektiğinde damar içine kateterle girerek pıhtıyı, ilaçla eriterek veya mekanik yöntemlerle damar içinden alarak tıkalı beyin damarının açılması sağlanmaktadır. Bu yöntem, Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerden sadece kliniğimizde uygulanmaktadır.

Kliniğimizde şubat 2009 tarihinden itibaren beyin anjiografisi yapılarak beyin damar hastalıklarının tanısında ileri teknik ve yöntemler kullanılmaya başlanmıştır. Darlıkların olduğu ve beyne yeterli kan akışının sağlanamadığı damarlara stent uygulaması da yapılmaktadır.

EEG ( elektroensefalografi ) ve EMG ( elektronöromyografi ) laboratuarlarında uzmanlar tarafından hizmet verilmektedir.

Parkinson, Demans (Alzheimer), Epilepsi, Multipl Skleroz (MS), Başağrısı ve Beyin Damar Hastalarının sürekli takip ve tedavileri yapılmaktadır.

24 saat acil hizmeti verilmekte ve acilde devamlı nöroloji doktoru bulunmaktadır. Acil hizmetlerimiz içinde hertürlü acil nörolojik hastalığa müdahale edilebilmektedir.